Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Z důvodu nemoci

14.-17.6. bude ZAVŘENO!

motoshop dalfos


Možno platit kartou na prodejně


facebook dalfos moto

 

Splátkový prodej

essox

 


 

TOPlist 

muc-off bike cleaner

pitbike servis

 

redline

 

dalfos

 


motoshop dalfos

KONTAKTY

Dalfos s.r.o.
Libenice 44
28002 Kolín
tel: +420 721020767
dalfosmoto(a)seznam.cz
web: www.dalfos-moto.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 10 790 Kč
na objednávku
naše cena 9 999 Kč
na objednávku
naše cena 10 790 Kč
na objednávku

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 390 Kč
na objednávku
naše cena 350 Kč
skladem ANO

POBLÉM STARTOVÁNÍ 2T minibike | Minicross | Miniquad

Máte-li problém nastartovat minibike, minicross nebo miniquad s 2-taktním motorem. Máme tu pár rad.

 

Nejčastější problémem je ucpaná tryska v karburátoru. Uzavřeme přívod benzínu a dole na karburátoru je taková miska. Uprostřed je šroubek, ten vyšroubujeme a vypustíme z karburátoru benzín. Poté šroubek vrátíme a miska drží na dvou šroubkách. Oba povolíme a misku sundáme. Uprostřed je zlatavé barvy tryska, tu vyšroubujeme a profoukneme. Ideálně nějakým čističem pod tlakem. Vrátíme vše zpět a je hotovo. Zkontrolujte také palivový filtr zda není moc špinavý, je na palivové hadičce pod nádrží.

Pokud nechce motor nasát benzín, mohou být zalepené klapky. Když mini dlouho stojí bez využívání. Musí se sundat celý karburátor a klapky jsou mezi motorem a karburátorm. Stačí opatrně třeba slabým šroubovákem strčit dovnitř a rozhejbat je. Pozor ale aby jste je neulomili!

Často je také problémem palivový ventil na karburátoru, v kterém je gumové těsnění a používáním se ničí. Doporučujeme ventil vůbec nepoužívat a přikoupit si kovový palivový kohoutek a dát si ho na hadičku mezi ventil a nádrž.

Odtrh indukční cívky od rotoru, když sundáte startování, které drží na 3 šroubkách. Je před Vámi rotor a zapalování s magnety (černá krabička). Povolte dva šroubky držící zapalování a přibližte k rotoru, mezeru nechte uplně minimální. Ale nesmí se magnety dotýkat rotoru! A zpět dotáhněte a vraťte startování.

Pokud motor nemá dostatečnou kompresi. Může to být že "podfukuje" kolem těsnění. Zkuste dotáhnout 4 šrouby co drží válec ke karterům. Pokud to nepomůže, je nutné vyměnit těsnění.

Poslední možnosti jsou v kabeláži, chcípáku a spínací skřínce.

Toto jsou všechno možné příčiny, které lze bez velké námahy odstranit a nemusí se díly měnit. Pokud vše funguje.

 

Samozřejmě pokud neustále protéká karburátor, nebo nejde směs do motoru, atd. Je potřeba koupit nový karburátor.

Pokud neháže jiskru svíčka, je nutné koupit svíčku případně i indukční cívku.

 

Naše firma zajišťuje záruční i pozáruční servis